טיפול בכוויות

כוויה – פגיעה בעור ולעתים אף ברקמות שמתחתיו עקב חשיפה למקור חום. חומרת הכוויה תלויה בעוצמת החום ובמשך החשיפה. ניתן לסווגן ל4 דרגות: כוויה בדרגה 1 נחשבת לקלה ביותר ובדרך כלל אינה דורשת טיפול רפואי. החל מדרגה 2 נדרש טיפול רפואי, כאשר דרגות 3 ו-4, הקשות ביותר, מחייבות טיפול רפואי ועלולות לגרום לסיבוכים שונים, כולל סכנת חיים.
שילוב של טיפולים סיסטמיים ומקומיים בשיטת Oxypro מקצר את זמן ההחלמה ומפחית היווצרות צלקות. יחד עם זאת, הטיפול מסייע בהפחתת הכאבים הרבים הכרוכים בדרך כלל בכוויות ובטיפול בהן.

שימוש במשחת Health Cream מקל על החלפת החבישות, שכן השכבה השומנית מונעת את הידבקות התחבושות על הכוויה, דבר המאפשר החלפת חבישות בצורה נוחה, נטולת כאבים וללא פגיעה בעור המתחדש. השימוש בטיפול מאפשר ברוב המקרים כיסוי שטחי הכוויה ע"י עור תקין ללא צלקות וללא צורך בהשתלות עור. הטיפול מועיל גם להפחתת הסיבוכים המשניים כגון זיהומים קשים. בכוויות נרחבות השימוש בשיטה זו מפחית תחלואה ותמותה.

הניסיון שלנו מראה שקצב ההחלמה של כוויות, עד להחלמה מלאה, הוא כמחצית מהזמן הצפוי. ברוב המקרים שימוש בטיפול מביא לצלקות מזעריות וללא קונטרקטורות (התקשות של הצלקת והפרעה בתנועת האיבר), גמישות העור משתפרת וכך גם תנועת האיבר. בסיום תהליך ההחלמה כמעט ואין צלקות. אצל מטופלים שמגיעים בשלב מתקדם, עם צלקות מעוותות וכהות (קלואיד), ניתן לשפר את מראה הצלקות, את גמישותן ואת תנועת האיברים באמצעות הטיפול.