אודות ד"ר איל עטיאס

ד"ר איל עטיאס, יליד 1961,
בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, מחזור י"א.
מומחה בכירורגיה כללית. התמחה בשערי צדק בירושלים ובמאיר, כפר סבא.

בין השנים 2000-2004 ניהל את מחלקת הטראומה בבי"ח מאיר, כפר-סבא.

במהלך תפקידיו השונים, טיפל בחולים מורכבים מאוד, ובכללם חולי סכרת במצבים קשים. לעתים למטופלים אלו אין מענה רפואי מניעתי ושיקומי, אלא קטיעות גפיים העלולות לגרום למותם. ההבנה כי לחולים קשים אלו אין דרך טיפול אמתית לשיפור מצבם, הובילה בשנת 2002 להקמת מרפאות ד"ר איל עטיאס, אותן הוא מנהל אותן עד היום. במרפאותיו, מביא ד"ר עטיאס פתרונות שונים, ובעיקרם את שיטת Oxypro התורמת, בין היתר, לריפוי ושיקום חולים קשים אלו.
במהלך התקופה הקים את המרכז לטיפול בפצע קשה ריפוי וברגל סוכרתית, במרכז הרפואי מעייני הישועה בבני ברק, וניהל אותו עד 2006.

דברי ד"ר איל עטיאס
העיקרון המנחה אותנו בבואנו לטפל בחולים הוא להיות תמיד חיוביים. להתחיל בחיוך, במאור פנים, בתקווה ובאמונה שניתן תמיד לעזור. יש בכוחו של המטופל להתמודד ולשפר את מצבו ואנו נעמוד איתן לימינו להדריך, לייעץ, ללוות ולטפל. זה נכון בבריאים הרוצים לשפר את איכות חייהם (Rejuvination / Anti-aging) ובטח בחולים מורכבים המתמודדים עם מחלות קשות.

מטופלים רבים הפונים למרפאתנו סובלים ממחלות כלי דם. רובם סוכרתיים, המתמודדים עם אירועים מוחיים, אירועי לב, אי ספיקת לב, אי ספיקת כליות ומחלות כלי דם פריפריאליות הנראות בדמות פצעים ברגלים. קבוצה נוספת של מטופלי מרפאותינו מתמודדת עם מחלות ממאירות מפושטות, מחלות דלקתיות בפרקים ובמעיים – כל אלה מצבים מורכבים שונים, אך יש בניהם הרבה מהמשותף.

ניקח כדוגמא מטופלים המתמודדים עם מחלה ממארת מפושטת. אלו אשר לא הגיבו היטב לטיפולים בכימותרפיה, בניתוחים, הקרנות או שיטות חדשניות אחרות, מוכלים תחת הכותרת – 'חולים סופניים'. תחת כותרת זו הם מקבלים טיפול תומך העושה שימוש רב בנרקוטיקה ובמשכי כאבים ללא הגבלה וזאת על מנת להפחית את סבלו של המטופל עד לנשימתו האחרונה. אני לעומתם, רואה את הדברים אחרת.

אני טוען שגם להתמודדות עם מחלה קשה וסופנית, ראוי וצריך שנתייחס כאל תהליך שיקומי. כלומר, אנו מגדירים ומחדירים לעצמנו, למטופל ולמשפחתו תכנית טיפולית שיקומית המסייעת בהבאה לאיכות חיים מקסימלית למטופל. בעצם ההגדרה מחדש ואי הויתור, גם בשלב כל כך קשה של המחלה – אתה יכול להשיג שיפור ניכר.

אותו מטופל מתמודד עם קשיים רבים: מכאוב, חולשה, מוגבלות בתנועה ועוד. אם הוא מצליח להישאר ערני למרות ההתמודדות הזו, הוא יכול להילחם במחלה. במקום להיכנס לתוך המסלול של ההגדרה "חולה סופני", אתה מגדיר בכל יום ויום איזה שיפור אתה רוצה להשיג מהנקודה שבה המטופל נמצא: להחזיר אותו לעיניים פקוחות, לחיוך, לאכילה, לנהיגה, ולכל הפעולות היום יומיות – שבשביל אדם בריא זה טריוויאלי – אבל בשביל המטופל שלנו ומשפחתו זהו הישג עצום. גישה זו, החותרת לאתר בכל זמן איפה אפשר לשפר את מצבו של המטופל, היא גישה אקטיבית וחיובית, המסוגלת להוביל בהתמדה לתוצאות בלתי רגילות ולשיפור איכות החיים של המטופל בכל סוג של התמודדות.

Publications

Ofer Merin M.D., Eyal Attias M.D.,. Ozone Administration Reduces Reperfusion Injury in an Isolated Rat Heart Model. Journal of Cardiac Surgery 22 (4) , 339–342(2007).

Tal A, Attias E, Zmora E. Effects of body position on oxygen saturation in newborn infants in car seats. (Abstract) Ped. Res, 27 (sup): 319 (1898), 1990.

Attias E, Lev-Ran O, Ben-harush A: Selected Chapters in Medicine. Published by the Community Culture and Education Society LTD, Community Chair and Ben-Gurion University, 1991.

Margalit M, Attias E, Attias D et al. : Effect of ozone on neutrophil function in vitro. Clin Lab Haematol. 2001 Aug; 23 (4): 243-7.

Zimran A, Wasser G. Attias E. et al. Autohemotherapy with ozone for patients with Gaucher disease and severe skeletal involvement. Pain Clinic 2002; 13: 223-226.

MD. Thesis: Attias E: Effects of body position on oxygen saturation in newborn infants in car seats. Tutored by Asher Tal MD.